POŠTOVNÉ V RÁMCI SLOVENSKA NEPLATÍTE!

Informácie o materiáloch, použitých na obrázok

Obrázky, nápisy či celková grafika na oblečení je vyrezávaná z farebných fólií, ktoré majú rôzne vlastnosti. Rezaná grafika sa od potlače sa odlišuje širokými možnosťami jej úpravy – od obyčajnej, hladkej, sú v našej ponuke fólie so zamatovou povrchovou úpravou (drobné chĺpky), s 3D efektom (fólia je hrubá a vystupuje nad povrch oblečenia), fotoluminescentnú (na svetle sa nabíja a v tme nejaký čas žiari), ligotavé či trblietkové efekty, perforovanú úpravu (drobné dierky vhodné na grafiku s veľkou plochou).

Výhodou fólie je jej stálofarebnosť, ľahká údržba a dlhá životnosť, ktorá sa počíta na roky.

 

Pri výrobe sa vyčistený obrázok nažehľuje na textil pri vysokej teplote a tlaku a tým sa zabezpečí jeho dlhá životnosť. Starostlivosť o takého oblečenie pri tom nie je nijak náročná - po opratí ho stačí aspoň raz za čas prežehliť, aby sa motív znovu spevnil. Viac informácií o starostlivosti nájdete v článkoch, na ktoré sa odkliknete priamo pod Vami vybraným tričkom či iným textilom.

 

Rezaná grafika má aj pár svojich pravidiel - veľmi pekne ukážu linajkové obrázky či texty a dajú sa skombinovať 3 - 4 rôzne farby (záleží od konkrétnej grafiky). Z fólií neodporúčame robiť obrázky, ktoré majú veľké plochy. Ak sú ale obrázky či linky príliš malé, ich životnosť sa bude skracovať.